16 Şubat 2016 Salı

Yazmaktayım

Girdiğim her yarışmadan eli boş dönmeme rağmen yazma hevesimin hiç kırılmadığını bildirmekten mutluluk duyarım:)

Teşekkürler… Teşekkürler…
Evet, hala hikâye ve kitap yazmaya devam ediyorum ve bu çalışmalarımla ilgili de bir şeyler yazıp bloğumda paylaşmak istedim.
Öncelikle aklıma gelen kitap fikirlerini taslak tarzında yazdığım defterimden bahsedeyim. Şu ana kadar 20’den fazla kitap fikrim yazılı duruyor bu defterde. İçinde üçlemeler ve daha uzun seriler de var tabii; ama onların da her bir kitabını ayrı ayrı planladığım için onları da tek tek hesapladım. Bir gün tüm bu kitaplarımı yazıp yayımlatmak en büyük hayallerimden biri:)
Gelelim şu an aktif olarak üzerinde uğraştığım çalışmalara. Şu an odaklandığım üç farklı çalışma var ve üçü de farklı aşamalarda. Sırayla yazmam gerekirse:

                    1-      Yedinci Gezegen
Bu kitap Tudem’in roman yarışması için hazırladığım bir kitaptı. Biraz son dakikaya kaldığı için, bu kitabı 1 ayda yazmama rağmen maalesef kurgu ve metin ile ilgili gerekli eksiklikleri tamamlayamamış ve düzeltmeleri tam olarak yapamamıştım. Şu an hem tekrar okumalar yaparak bu eksiklikleri gidermeye çalışıyorum hem de kitabın her bölümüne özel resimler ve kapak resmi çizmekle uğraşıyorum. Tüm bunları bitirebilirsem, kitabı, resimlerle ve hazırladığım renkli kapakla birlikte birkaç yayınevine göndermeyi düşünüyorum.

  

               2-      Dört Hikaye
Bu, küçükken kız kardeşim, komşumuzun oğlu Mustafa ve bizden 1-2 yaş büyük olan ablası Eda arasında geçen korkunç ve şimdi hatırladığımda ise maceralı/ eğlenceli de olduğunu düşündüğüm ebeveynsiz bir akşamımızdan esinlenerek kurguladığım bir hikaye. Şu an plan aşamasındayım; ama hayatımın en eğlenceli ve yetişkinlerden uzak korku dolu akşamını bana tekrar hatırlattığı için olsa gerek, benim için çok eğlenceli gidiyor.

              3-      Kısa Hikayeler
Bu da Tudem’in yeni “kısa hikayeler” yarışması için hazırladığım hikayelerden oluşuyor. Şimdilik, bol ters köşeli ve içime sinen üç hikayenin taslağını hazırlayabildim. İçime sinen iki hikaye daha bulabilirsem, hepsini aynı anda yazmayı düşünüyorum. Daha yarışmaya birkaç ay kaldığı için pek acele etmiyorum aslında. Ama kısa hikayeler yazmak hep hoşuma gittiği için mutluyum:)
Merak edenler için yarışmanın linki: http://www.tudem.com/Icerik/Goster/yarismalar

İşte böyle!
Eğer tavsiyeniz veya iyi/kötü eleştirileriniz varsa, bunları benimle paylaşırsanız sevinirim.

Esen kalın:) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin