4 Ekim 2015 Pazar

DEDEKTİF KURUKAFA #6 ÖLÜM GETİREN

PUAN: 8,6/10

KİTABIN KONUSU
         -Kitap kapağından alıntı-
Melancholia yumuşak bir ses tonuyla, "Gücüm sınırsız sayılır," dedi.
"Bunun nasıl bir şey olduğunu anlatmak isterdim ama kelimeler yetersiz kalıyor. Tanrı olmanın ne demek olduğunu anlamak için Tanrı olmalısın. Benim gibi."

NEREDEN ESTİ?
Serinin 6. kitabı;)

5 YORUM
1- Öncelikle, bu kitap serinin en uzun (634 sayfa) kitabı olduğu için biraz doldurma bir kitapla karşılaşacağım için korkmuştum. Ama korktuğum olmadı; çünkü bu kitap gerçekten de 2-3 kitaba eş değer bir kitaptı. Olaylar, ters köşeler ve yazarın esprili üslubu sayesinde 634 sayfa boyunca hiç sıkılmadan, keyif alarak okudum bu kitabı. Hatta serinin en beğendiğim kitaplarından biri oldu da diyebilirim:)
2-Serinin her kitabında eğlenceli, zekice ve komik diyaloglara rastlamak mümkün. Ama bu kitapta sanki yazar tüm bunların dozunu 2-3 katına çıkarmıştı. Kitabın çoğu yerinde sesli bir şekilde güldüğümü hatırlıyorum. Özellikle Valkyrie'nin annesi ve mavi saçlı tuhaf doktor asistanı Clarabelle'e (Friends'teki Phoebe'ye çok benzer bir kişiliği var) neredeyse her cümlelerinde güldüm sanırım:) 
 3-Bu kitapta, serinin önceki kitaplarında cevaplanmamış sorularının neredeyse hepsi cevap buldu. Cevaplar pek iç açıcı olmadı gerçi; ama yapılacak bir şey yok. Sonuç olarak, serideki karakterler arasındaki ilişkiler gerçekten beklenmedik bir hal aldı ve bu da sıradaki kitapları okumak için beni oldukça heyecanlandırdı:)
4-Kitapta "kötü" olarak sayılacak tek şey, daha önceki kitapta yaptığı "Alacakaranlık" serisini iğneleme olayını tadında bırakmayıp biraz uzatmış olması oldu. Önceki kitapta bu iğneleme olayı hoşuma gitmişti fakat her şeyi tadında bırakmak gerek sanırım. Ama diğer her şey o kadar iyiydi ki, bunu görmezden gelebilirim sanırım:)
5-Yazarın kalemine ve hayal gücüne hayran kaldım. Çoğu okur gibi benim de az buçuk yazar olma hevesim var. Eğer yazar olursam, gerçekten Derek Landy gibi bir yazar olmayı çok isterim. Çünkü kendisi giriş-gelişme bölümlerini ve betimlemeleri yeterli derecede ve tadında bırakan, olayları gerçekçi bir şekilde betimleyen, orijinal karakterler yaratan ve hem zekice hem de komik diyaloglarla sürükleyici kitaplar yazabilen harika bir yazar. #izindeyizderek:)
Derek Landy ve Dedektif Kurukafa
                                                        -SON-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin